2016 Yılbaşı Milli Piyango Çekilişi Sonuçları

Yazar: Emre Rothzerg Diğer Sorgulama Araçları

 

 

 

milli-piyango

Milli piyango idaresinin her yıl düzenlediği yılbaşı özel çekilişi bu yılbaşında da tekrarlanıcak. Bu yıl büyük ikramiye tutarı 55 milyon lira  ayrıca 1 adet 5 milyon lira, 1 adet 3 milyon lira, 1 adet 2 milyon lira, 1 adet 1 milyon lira ve 1 adet de 500 bin liralık ikramiye verilecek. Çekilişte milli piyango toplam olarak  289 milyon 465 bin lira dağıtacak. Bilet fiyatları ise Tam bilet 50, yarım bilet 25, çeyrek bilet de 12,5 lira olarak satışa sunuldu.

İkramiye tutarları böyle yüksek olunca milyoner olmak isteyen milyonlarca kişi bütçelerine göre çeyrek,yarım veya tam bilet alarak çekilişin yapılacağı zamanı beklemekteler. Milyonlarca insanın hayalini süsleyen bu ikramiyelerin hangi bilete isabet ediceği yılbaşında yapılacak olan çekiliş ile belli olacak.2016 Yılbaşı Özel Çekilişi Ankara  Kızılay’da bulunan Milli piyango idaresi  genel müdürlük hizmet binasının çekiliş salonunda yapılacaktır.Çekiliş halka açık olup isteyen herkes katılabilmektedir. Yılbaşı milli piyango çekiliş sonuçları ise piyango idaresinin resmi sitesinde yayınlanacağı gibi 01.01.2015 tarihli gazetelerde de yerini alacak.

Yılbaşı Milli Piyango Çekilişi Sorgulama

Biletinize herhangi bir ikramiye isabet edip etmediğini internet üzerinden öğrenmeniz mümkündür. Milli piyango idaresi resmi web sitesinde bilet sahiplerinin biletleri ile ilgili sorgulamayı gerçekleştirmesi için bir uygulamaya yer vermektedir.Aşağıdaki bağlantı sayesinde sizi yönlendireceğimiz ekranda 2016 milli piyango sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

piyango

Yılbaşı Milli Piyango Çekilişi Sonucu Sorgulama İçin Tıklayın

Piyango Biletime Çıkan İkramiyeyi  Nereden Alabilirim ?

 

Milli Piyango biletinin son 3 ( üç ) rakamına kadar isabet eden ikramiye tutarlarını Milli Piyango gezici ve sabit bayileri ödemek zorundadır. Bu bayiler son dört veya beş rakamına göre isabetli biletlerin de ikramiyelerini ödeyebilirler. Bu tutarlar üzerindeki ikramiyeler bayi ödeme yetkisi dışındadır.
Başbayiler ile sanal ortam bayileri İdare ile imzaladıkları sözleşmede belirtilen tutara kadar olan ikramiyeleri öderler.
Yılbaşı çekilişi için bilet kupürlerine bakılmaksızın, 1.000.000.- ( Bir milyon TL. ) ve daha büyük ikramiyeler, yıl içerisinde yapılacak diğer çekilişlere ait büyük ikramiye Genel Müdürlükçe, bunların altında kalan diğer ikramiyeler Milli Piyango Şube Müdürlüklerince ödenir.


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL