Aile Hekimi Sorgulama

Yazar: Emre Rothzerg Genel

Aile Hekimi Sorgulama

Bu hizmeti kullanarak, Sağlık Bakanlığı’nca belirlemiş olan aile hekiminizin bilgilerine ulaşabilir aile hekiminiz hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Aile Hekimi Kimdir?

Bireylerin ve aile fertlerinin ikamet yerlerinin yakınlarında ya da kolaylıkla ulaşabilecekleri bir yerde bulunan, ilk başvuracakları, kişiye yönelik koruyucu sağlık hizmetleri ile birinci basamak teşhis,  tedavi ve rehabilite edici sağlık hizmetlerini, yaş, cinsiyet ve hastalık ayrımı yapmaksızın, her kişiye kapsamlı ve devamlı olarak vermekle yükümlü, gerektiği ölçüde gezici sağlık hizmeti veren ve tam gün esasına göre çalışan aile hekimliği uzmanı veya Bakanlığın öngördüğü eğitimleri alan uzman tabip veya tabipleridir.

aile-hekimi-sorgulama

Aile Hekimi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Aile hekimi sorgulama işlemi yaparken öncelikle resmi ikamet bilgilerinize uygun olması gerektiğini unutmayın. Adresinize en yakın sağlık ocağında bulunan aile hekiminizi öğrenmek için yazının devamında bulunan işlemleri yapmak yeterli.

Aile Hekimi sorgulama sonucunda karşınıza çıkacak olan bilgiler aşağıdaki gibidir;

  • Ad
  • Soyad
  • Hekim Adı
  • Hekim Soyadı
  • Kurum Adı
  • Adres

Aile hekimi sorgulaması için E-Devlet sistemi üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak hizmetler listesinden “Aile Hekimi Sorgulama” seçeneğine tıklayarak sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz.

[button link=”https://www.turkiye.gov.tr/aile-hekim-bilgisi” color=”red” window=”yes”]Aile Hekimi Sorgulamak İçin Tıklayın![/button]


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL