Home / Genel / Avea Bakiye Sorgulama

 

avea-bakiye-sorgulama

Avea Bakiye Sorgulama

Bu makalemizi okuyup Avea faturalı veya faturasız hatlar için bakiye sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı öğrenebilir kalan bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.

Doya doya konuştunuz, satırlarca mesaj yazıp yüzlerce internet sitesini ziyaret ettiniz. Peki hattınızda ne kadar kullanım hakkı kaldığını biliyor musunuz? Bilmiyorsanız doğru yerdesiniz çünkü bu yazımızda sizler için Avea kalan kullanım bilgisini nasıl sorgulayabileceğinizi anlatacağız. Öncelikle hatlar nasıl faturalı ve faturasız olmak üzere ikiye ayrılıyorsa bakiye sorgulama için yapacağınız işlemlerde bu şekilde ayrılıyor. İki madde halinde bakiye sorgulama işlemlerini nasıl yapacağınızı aşağıda anlattık.

Avea Faturalı hatlar için bakiye sorgulama

Yapacağınız işlem çok basit, telefonunuzdan *124# kombinasyonunu tuşlamak yeterli olacaktır. Bu kombinasyonu tuşladıktan sonra aşağıdaki gibi bir sorgulama ekranıyla karşılaşacaksınız;

 

Bu bölüme geldiğiniz zaman 1 tuşuna basarak kalan kullanım bilginize erişebilirsiniz. Ayrıca fotoğrafta da görebileceğiniz gibi bu ekrandan farklı bilgilerinizi sorgulamakta mümkün.

Avea Faturasız hatlar için bakiye sorgulama;

Faturasız hattınızın bakiyesini sorgulamak için birçok farklı yol mevcut bunlara gözatalım;

  1. Sms yolu ile bakiyenizi sorgulamak mümkün, bunun için 9333‘e TL yazıp göndermeniz yeterli olacaktır.
  2. Aynı şekilde 9333‘ü arayarak kalan bakiyeniz hakkında bilgi edinebilirsiniz.
  3. Avea Online İşlemler menüsünden gerekli bilgileri girerek bakiye sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.
  4. Neredeyse herkesin bildiğine emin olduğumuz *123# kombinasyonu ile de bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.

Tüm bu işlemlerin ücretsiz bir şekilde yapıldığını hatırlatalım. Ayrıca Avea’ya borcunuzun olup olmadığını da merak ediyorsanız daha önce yazmış olduğumuz ‘Avea Borç Sorgulama‘ isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

 
 
 
shares