Home / Telefon Borç Sorgulama / Avea Borç ve Alacak Sorgulama

 

Avea Borç ve Alacak Sorgulama

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun 2014/DK-THD/466 sayılı kararı ile, borç ve alacak bilgilerinin sorgulanmasına ilişkin usul ve esaslar düzenlemesi kabul edilmiştir. BTK kararı uyarınca borç ve alacak bilgilerinin sorgulama sistemi açılmıştır. 2 Mart 2015 tarihinden itibarek yukarıda yapılan düzenleme kapmasında borç ve alacak bilgilerinizi sorgulamak istediğiniz zaman e-devlet sistemini kullanabilirsiniz. E-devlet sisteminin yanı sıra Avea bayileri aracılığıylada sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Avea Borç ve Alacak Sorgulaması Nasıl Yapılır?

E-devlet sistemi üzerinden borç ve alacak sorgulaması yapmak istediğinizde belki biraz daha fazla zamanınızı alabilir diye Avea müşterilerini düşünerek kendi sayfasınada borç ve alacak sorgulama kısmı oluşturmuştur. Sizde hemen borç ve alacak sorgulaması yapmak için aşağıdaki adrese tıklayınız.

Avea Borç ve Alacak Sorgulaması yandaki adrese giriş yaptığınızda aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran açılacaktır.

Avea Alacak Sorgulama

Açılan bu ekranda borç ve alacak sorgulaması yapabilmeniz için T.C kimlik numaranızı ve hangi telefon numarasına borç ve alacak sorgulaması yapmak istiyorsanız o numarayı ekrana yazarak sorgula butonuna tıklamalısınız. Yeni bir sayfa açılacaktır ve burada borçlarınızı ya da alacaklarınızı görebilirsiniz.

 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

 
 
 
shares