Avukat Sorgulama

Yazar: Emre Rothzerg Diğer Sorgulama Araçları

Avukat Sorgulama

Ülkemizde her İl’de il Baroları oluşturulmaktadır. İl Barolarında adli durumlar ve avukat ile ilgili işlemler yürütülmektedir. Aynı zamanda avukatlığını resmi olarak yapanlar kayıt altına alınıyor. Bu kaydın en büyük sebeplerinden birisi vatandaşlar avukatın bilgilerini yazdığında onunla ilgili bilgileri sorgulayabilmesi için. Sizde Türkiye Barolar Birliği sitesi yardımıyla avukat veya avukat stajyer sorgulaması yapabilirsiniz.

Avukat Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Avukat veya avukat stajyer sorgulamanızı yapabilmeniz için ilk olarak aşağıdaki adrese tıklayarak Türkiye Barolar Birliğinin web sitesine girmelisiniz.

Avukat Sorgulama yandaki adresten Barolar Birliğinin web sitesine giriş yaptığınızda sitenin sağ alt kısmında bulunan Avukat/ Stajyer Arama alanını kullanarak avukat sorgulayabilirsiniz. Sorgulama kısmı şu şekildedir.

Avukat Bul

Avukat Bul kısmı bu şekilde bir alandan oluşmaktadır. Sizden istenen avukat adı, avukat soyadı, baro sicil bilgilerini girdikten sonra hangi Baroda aramak istiyorsanız onuda belirterek avukat bulabilirsiniz.


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL