Home / Diğer Sorgulama Araçları / Eksper Atama Durumu Sorgulama

 

Eksper Atama Durumu Sorgulama

Trafikte aracınızla kaza yapmanız durumunda eğer aracınızın sigortası var ise eksper atama hakkına sahipsinizdir. Eksper atama işlemi sayesinde kaza yapan tarafların zarar görmesi engellenir ve işlemler kurallarına daha uygun şekilde yapılır. Eksper atama sisteminin çıkmasının en önemli sebeplerinden biriside sahtekarlık ve kural dışı hareketlerin önlenmeye çalışılmasıdır. Eksperler genelde sigorta şirketlerine bağlı olarak çalışan kişiler sanılırlar fakat bu böyle değildir Eksperler sigorta şirketlerine bağlı değildirler ve bağımsız çalışırlar. Bağımsız olmaları her yönden iyidir çünkü taraf tutmazlar kim haklı kim haksız gerçek görüşlerini belirtirler. Böylelikle araç sahiplerinede bir sıkıntı yaşatmamaktadırlar.

Eksper Atama Durumu Nasıl Sorgulanır?

Eksper atama durumuyla ilgili bilgileri Sigorta Bilgi ve Gözetim merkezinin resmi web sitesi üzerinden sorgulama işlemi yaparak öğrenebilirsiniz. Sizi sayfanın en altında sorgulama sayfasına yönlendireceğiz. Sorgulama sayfasına ulaştığınızda şöyle bir sayfayla karşılaşacaksınız.

Eksper Atama Durumu Nasıl Sorgulanır

Gelen bu sayfada eksper talebinizi sorgulayabilmek için formda gördüğünüz sizden istenen kullanıcı sorgu şifresini plakayı ve resimdeki karakterleri alana girerek ara butonuna basınız böylece eksper talebinizle ilgili bilgilere ulaşabileceksiniz. Hemen eksper atama durumu sorgulamak için aşağıdaki alana tıklayınız.

Eksper Atama Durumu Sorgulama

 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

 
 
 
shares