En Zor Eğitimi Veren Üniversiteler

Home / Genel / En Zor Eğitimi Veren Üniversiteler

 

En Zor Eğitimi Veren Üniversiteler

 

Dünya üzerinde en zor eğitim veren üniversite olarak sıralandığında tabi ki başlık olarak en iyi üniversite tercihlerine bakacaksınız, haliyle en iyi üniversite başarısız öğrenciler için en zor  eğitim veren üniversite sıralamasına girecektir. 2018-2019 yılı sıralamalarına göre en iyi 10 üniversite yani en zor 10 üniversitesini aşağıda görebilirsiniz.

 

  1. Harvard Üniversitesi

 

Haliyle en zor/en başarılı üniversite olarak sıralamaya giren bu üniversite tüm dünya çapında ün kazanmış ABD’de Cambridge’ de yer almaktadır ve bilim insanlarının eğitim gördüğü üniversitedir. Bilindiği üzere eğitim oldukça sıkıdır.

  1. Stanford Üniversitesi

Yine ABD’de yer alan Kaliforniya’da olan derece yapmış üniversitelerden bir tanesidir. Tiger Woods ve Elon Musk gibi insanların mezun olduğu bu üniversite oldukça zordur.

  1. Cambridge Üniversitesi

Ünlü bilim insanı Stephen Hawking’in mezun olduğu bir üniversitedir. Zorluğunu artık siz düşünün.

  1. Oxford Üniversitesi

Filmlere de konu olan bu üniversite oldukça zor eğitime sahiptir.

  1. Princeton Üniversitesi

Jeff Bezos gibi dünya milyarderinin mezun olduğu oldukça popüler ve zor üniversite tercihleri arasındadır.

  1. Columbia Üniversitesi

ABD eski Başkanlarından Barack Obama’nın mezun olduğu bu üniversitede sıralamada yerini kapmış bulunuyor.

  1. Chicago Üniversitesi

Carl Sagan ve Saul Bellow gibi tanınan insanların mezun olduğu yine ABD sınırları içerisinde yer alan bir üniversitedir.

  1. Toronto Üniversitesi

88 bin öğrenci kapasitesine sahip olan bu üniversite diğerlerine göre oldukça fazla kontenjana sahiptir. Böylelikle tercihleriniz arasında yer alabilir. Bu üniversite Kanada’da yer almaktadır.

  1. Duke Üniversitesi

Sıralamamıza göre tam yerine oturan bu üniversite dünya sıralamasında da 9. sırada yer almaktadır. Kapasitesi 15 bindir.

  1. Melbourne Üniversitesi

Sıralamanın sonunda yer alan bu üniversite Avustralya’da yer almaktadır. Kapasitesi 48 bindir.

Zor üniversiteler olarak seçilen 10 üniversite kapasite anlamında da kısıtlıdır, çoğu büyük üniversite az öğrenci öz öğrenci mantığı ile ilerler maalesef dünyada başarılı insanlar arasında girmek istiyorsanız zor denilen kavramı birazda kendiniz için kolay durumuna getirmelisiniz. Başarılı öğrencilere verilen burs ve imkanlarla bu üniversitelerde belirli imkanlarınızı sağlayabilirsiniz. Eğer tercihiniz bu üniversiteler ise ek iş bulup oralarda çalışıp dilde öğrenebilirsiniz. Düşünün ki hem dil hem imkan hem de diplomanız birçok ülkede geçerli olacaktır.

 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

 
 
 
shares