Home / Elektrik Borç Sorgulama / Enerjisa Borç Sorgulama

 

Enerjisa Logo

 

Enerjisa abonelerinin faturalarına ait borç sorgulama ve ödeme işlemlerini daha kolay gerçekleştirebilmeleri için online işlemler menüsünü oluşturdu. Kullanıma sunduğu bu sistem ile hizmet verdiği abonelerinin birçok işlemini şubelere gitmeden internet üzerinden yapabilmesini hedeflemektedir. Sizde Enerjisa fatura ve borç sorgulama , tarife değişikliği, tüketim görüntüleme, kredi kartı ile fatura ödeme, bilgi güncelleme, genel bilgilendirme ile ilgili işlemlerinizi şubeye gitmeden bulundunuz yeden kolayca gerçekleştirmek istiyorsanız aşağıdaki yazımızı okuyarak bunların internet üzerinden nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.

Enerjisa Borç Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Öncelikle yukarıda saydığımız tüm işlemleri gerçekleştirebilmek için enerjisa resmi web sitesinde bulunan online işlemler sistemine üye olmanız gerekmektedir. Sisteme üye iseniz buraya tıklayarak giriş yaptıktan sonra sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Eğer sisteme üyeliğiniz yok ise buraya tıklayın açılan sayfada online işlemler sitemine üye olabilmeniz için sizden abone kaydınıza ait bilgileri girmeniz istenmektedir. İstenen bilgiler ;

  • Adınızın ilk 2 harfi
  • Soyadınızın ilk 2 harfi
  • TC Kimlik Numarası
  • Kayıtlı Olan Cep Numarası

Bu bilgileri girerek sisteme kaydınızı oluşturduktan sonra yapmak istediğiniz işlemleri basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu sistem üzerinden ödemelerde dahil yapılan tüm işlemler anında şirket kayıtlarına geçmektedir.

 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

 
 
 
shares