Home / Kredi Sorgulama / Findeks Kredi Notu Kaç Olmalıdır

 

Findeks Kredi Notu Kaç Olmalıdır

KREDİ NOTU KAÇ OLMALI?

Çeşitli sebeplerden dolayı kredi kullanmak zorunda kalan banka müşterilerinin kredi çekebilmesi için gerekli kredi notuna sahip olmaları gerekmektedir. Kredi çekmeyi düşünen kişiler kredi çekmeye karar verdikleri anda Findeks Kredi Notu Kaç Olmalıdır? Diye düşünmeye başlar. Kredi notunu öğrenmek çok kolay bir işlem olsa da nasıl öğreneceğini bilmeyen kişiler için zor bir durum olmaktadır.

 Findeks Kredi Notu Kaç Olmalıdır? Kredi notu 1 ile 1900 değerleri arasında değişiklik göstermektedir. Bu puanlama sisteminde 1 kredi çekmeyi düşünenler için en riskli ve kredi talebi kabul edilmeyecek bir puan olurken, 1900 tam tersi olarak belirlenmektedir. Yani kredi çekmeyi düşünüyorsanız kredi puanınızın 1900’e yakın olması sizin işinize yarayacaktır. Kredi notu 1900’e ne kadar yakınsa siz o kadar az riskli bir müşteri sayılıyorsunuz. Yani aldığınız krediyi ödeyebileceğinizin güvencesini vermiş oluyorsunuz.

Sizlerde Findeks Kredi Notu Kaç Olmalıdır? Sorunuza cevap arıyorsanız çok kolay bir şekilde kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi notunuzun 1900’e yakın olması kredi kartınızın ödemelerini zamanında yaptığınıza bağlı olduğu için eğer ileri ki bir tarihte kredi almayı düşünüyorsanız kredi kartı ödemelerinizi aksatmamalısınız. Ödeme tarihinin üzerinden 2 gün bile geçmiş olsa bu bir gecikme olarak algılanır ve doğrudan kredi notunuza etki eder. Bu nedenle kredi çekerken sorun yaşamamak için borç ödeme tarihlerini geçirmemeye dikkat etmelisiniz.

 

 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

 
 
 
shares