Garanti Belgesi Sorgulama

Yazar: Emre Rothzerg Garanti Belgesi Sorgulama

Garanti Belgesi Sorgulama

 

GARANTİ BELGENİZİ SORGULAMAK HİÇTE ZOR DEĞİL

Günümüzde her şey teknoloji sayesinde, ev rahatlığında halledilebilir hale geldi. İnternet ortamında yapılan işlemler hem zamandan hem de enerjiden tasarrufu sağladığı için çokça tercih edilmektedir. Öncelikle bu belge bir ürünü üreten ve ya satan firmaların ürünlerini sattıktan sonra meydana gelebilecek herhangi bir arızaya karşı teminat belgesidir. Ürünü aldıktan belli bir süre içinde ürün zarar görürse ücretsiz tamiri, bedel iadesi ya da yenisiyle değiştirilmesi için düzenlenmiş, alan ve satan arasındaki zorunlulukları gösteren belgedir. İmalatçı ya da satıcı firmalar garanti belgesi verilecek her türde ürünü marka farkı gözetmeksizin Gümrük ve ticaret bakanlığından onay almak zorundadırlar. Onay alınmayan belgeler geçersiz sayılır. Bu belgeyi alabilmek için öncelikle elektronik imza almak gereklidir. Sonrasında satış sonrası hizmet yeterlilik belgesi almakta temel şartlardandır. Alınan garanti belgesinin geçerlilik süresi ise belgenin düzenleniş tarihinden sonraki 2 yıla tekabül etmek zorundadır en az.

GARANTİ BELGESİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu belgeyi alanlar şunlara dikkat etmeli; öncelikle satın aldığınız firmanın ve üretici firmanın imza ve kaşesi olmalı, firmanın tam adresi üzerinde belirtilmeli, faturanın kesiliş tarihi ve numarası, ürünün türü, modeli, markası ve seri numarası ve bandrolü olmalı. Yine garanti süresi, alıcıya veriliş tarihi ve yeri mutlaka yazmalıdır. Kullanımda ortaya çıkabilecek hatalarla ilgi şartlar ve banlık onay tarihi de belgenin olmazsa olmazıdır. Ürünü alırken belgenizi almakta da hassasiyet gösterirseniz herhangi bir kullanım sorununda rahatça onarımı sağlanır ya da yenisiyle değiştirilebilir.

Garanti belgesi sorgulamak için,  firmadan aldığınız belge işleminize yardımcı olacaktır.Bunun yanında internetten kolayca halledebileceğiniz bir işlemdir aslında ve aşağıda vereceğimiz linkle kolayca işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL