Home / Genel / Halk Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

 

En çok tercih edilen ve müşterilerine sunduğu kaliteli hizmetiyle bilinen sigorta firması Halk Sigorta müşterilerine online hizmet vererek birçok işlemi kolaylaştırma fırsatı sunmaktadırlar. Tüm sorgulama işlemleri online olarak kolayca gerçekleştirilmektedir. Halk Sigorta Hasar Dosya Sorgulama işlemini gerçekleştirmek isteyen ise belirteceğimiz yolları izleyerek sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Halk Sigorta şirketi de müşterilerine ihtiyaç duydukları hizmeti sunabilmek için gerekli alt yapıları oluşturarak birçok hizmeti müşterilerine sanal ortamdan ulaştırıyor. Eğer sizde Halk Sigorta müşterisiyseniz herhangi bir hasar durumunda yapmanız gereken şey Halk hasar dosyası oluşturmaktır. Halk Sigorta Hasar Dosya Sorgulama için ilgili sigorta hasar dosyası ile başvuru yaptıktan sonra sayfamızda bulunan bağlantı ile Halk sigorta hasar dosya sorgulama sayfasına giriş yapabilirsiniz.

Halk Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

Öncelikle aşağıda yönlendirmiş olduğumuz Halk Sigorta sitesine girmelisiniz. Sitenin resmi site olmasına dikkat edin. Resmi site değilse bilgilerinizi asla vermeyin. Bu noktaya dikkat ederek Halk Sigorta resmi sitesine giriş yaptıktan sonra online işlemler kısmından Sigortalı Hasar Dosya Sorgu kısmına tıklıyorsunuz. Burada iki şekilde sorgulama yapabileceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. İsterseniz T.C. kimlik numaranız veya vergi numaranız ile isterseniz de anlaşmalı servis kodu ile sorgulama kısımlarını seçerek giriş yapıp sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Aşağıda ilgili ekrana ait görüntüyü bulabilirsiniz;

Halk Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

T.C. kimlik numaranız veya vergi numaranız ile yapacağınız sorgulama işlemlerinde sizden istenen birkaç kısmı doldurmanız gerekmektedir. İlk olarak dosya numaranızı eksiksiz bir şekilde karşısındaki boşluğa doldurmanız gerekmektedir. İkinci olarak Tc kimlik numaranız veya vergi numaranızı herhangi bir yanlışlık yapmadan yazmanız gerekiyor. Son olarak ise ekranda gördüğünüz doğrulama kodu kısmını doldurmalısınız. Eksiksiz doldurduğunuz bilgilerden sonra “Giriş” butonuna hasar dosya sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Karşınıza hasar dosyanız tıklayarak ile ilgili bilgiler çıkacaktır.

Bir diğer Halk Sigorta Hasar Dosya Sorgulama yöntemi ise anlaşmalı servis kodu ile gerçekleştirilen işlemdir. Bu işlemde de benzer kısımları doldurarak sorgulama yapabilirsiniz. Öncelikle sizden istenen dosya numaranızı ilgili kısma yazmalısınız. Daha sonra daha önceden edinmiş olduğunuz servis kodunu yine ilgili boş kısıma yazarak doldurmalısınız. Son olarak bir önceki sorgulama yönteminde olduğu gibi ekranda bulunan doğrulama kodunu yanlışsız yazarak giriş butonuna tıklamalısınız. Doğru bir şekilde tamamladığınız giriş işlemi sonucunda sorgulama ekranı karşınıza çıkacak ve hasar dosyanız ile ilgili bilgileri buradan öğrenebileceksiniz.

Halk Sigorta Hasar Dosya Sorgulama için tıklayın.

Unutmamalısınız ki yapacağınız tüm bu işlemlerde sizden istenilen bilgileri doğru, eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. Yapacağınız en ufak bir eksiklik ve hata işleminizi gerçekleştirmenizi engelleyecektir. Bilgilerinizi başarılı bir şekilde girdikten sonra dosyanızla ilgili tüm detayları görebilir aynı zamanda da isterseniz dosyalarınızı takip edebilirsiniz.

 
 

10 Comments

 1. perihan gezii says:

  hasar dosyam ne oldu ödemesi yapılacak tı

   
 2. bekir çoban says:

  benim ikiadet dosyamvar amahenüz bir bilgialamadım sorgulamayapıyom dogrulama yanlış bida dene yanlış bune kardeşim 2996767 dosyam.

   
  • TC numaranızı dosya numaranızı doğru girdiğinizden emin olun doğrulama kodunu da girdikten sonra “GİRİŞ” butonuna tıklayın…

    
 3. okan güneşdoğdu says:

  halksigorta mağduruyum arayın.

   
  • Okan bey sayfamız üzerinden böyle bir hizmet verilmemektedir. Halk Sigorta’ya ulaşabileceğiniz iletişim bilgileri;

   Telefon : (0212) 314 73 73
   Faks : (0212) 314 73 64
   Email : info@halksigorta.com.tr
   Çağrı Merkezi : 444 1 545

    
   • 3055110 dosya numaram size ulaşamıyorum bu nasıl hizmet anlayışı anlamadım

     
    • Ali bey öncelikle şunu söylemeliyim ki bizim Halk Sigorta ile bir bağlantımız yok. Vatandaşlara Halk Sigortanın hasar dosya sorgulama işleminin nasıl yapıldığını tarif ediyoruz ve bu konuda yardımcı oluyoruz. Eğer Halk Sigorta’ya ulaşmak istiyorsanız iletişim bilgileri şöyle; Telefon : (0212) 314 73 73
     Faks : (0212) 314 73 64
     Email : info@halksigorta.com.tr
     Çağrı Merkezi : 444 1 545

      
 4. suleyman nair says:

  3023884 nolu hasar dosyamız inceleme aşamasında mağdur olarak hazırlamam gereken bir evrak veya tamamlamam gereken bir eksik varmıdır birde dosyamız ne zaman sonuçlanır

   
 5. atillagüven says:

  3213162nolu trfik hasarı ödendimi acaba bilgi bekliyoruz

   
 6. AHMET ERGÜL says:

  PARAYI ALMAYI BİLİYORLAR ÖDEMEYİ BİLMİYORLAR ALMA AĞACINDA BÜYÜMÜŞ BUNLAR…

   

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

 
 
 
shares