Home / SGK / Hastane Muayene Borç Sorgulama

 

Hastane Muayene Borç Sorgulama

Ülkemizde yer alan kurallardan birtanesini açıklayacak olursak yani hastane giderlerini. Hastaneye giden her vatandaş için bir miktar ücret kesilmektedir. Bu vatandaş SGK’lı bile olsa bu ücret muayene olan hastanın sigortalı olduğu kişi tarafından kesilmektedir. Bu kesilen ücretler devlet tarafından muayene katılım payı adında alınmaktadır. Kesilen bu ücretlerle ilgili devlet vatandaşlara katkı sağlamak için online olarak sorgulama hizmeti sunmuştur. Bu hizmet ile bu konu hakkında daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Yapacağınız hastane muayene borç sorgulama ile 4A/4B/4C Muayene Katılım Payı Sorgulama sayfası üzerinden kesilen katılım paylarınızı görebilirsiniz.

Bu işlemi gerçekleştirebilmek için e devlet sistemine giriş yaparak sorgulama sayfasına ulaşmanız gerekmektedir. Hastane borç sorgulamak için aşağıdaki adrese tıklayınız.

Hastane Muayene Borç Sorgulamak İçin Tıklayınız!

Sisteme giriş yapıp sorgulamanızı gerçekleştirdiğinizde reçete listenizi ve muayene detaylarına ulaşabileceksiniz. Bu işlem Sosyal Güvelik Kurumu tarafından vatandaşlara kolaylık sağlamak için üretilmiştir.

 

 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

 
 
 
shares