Hava Durumu Sorgulama

Yazar: Emre Rothzerg Diğer Sorgulama Araçları

Hava Durumu Sorgulama

Hava Durumu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bulunduğunuz il ya da ilçenin hava durumunu öğrenmek istiyorsanız, yapmanız gereken çok basit bir işlemden sonra hava durumuna ulaşabilirsiniz. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü Türkiye vatandaşlarına hava durumunu internetten öğrenme kolaylığı sağlıyor. Hava durumunun yanı sıra nem oranını, rüzgarın saatte kaç km hız ile estiğini, basınç ve görüş mesafesini de öğrenebilirsiniz. İl ve ilçe merkezlerinde 5 günlük hava durumu tahminine ulaşabiliyorsunuz. Yapmanız gereken işlemi aşağıdaki resim örneğine bakarak gerçekleştirebilirsiniz.

hava durumu sorgulama

Hava durumu öğrenme alanına ulaştıktan sonra ok ile gördüğünüz yerdeki İl ve İlçe Merkezleri Tahmini butonuna tıklayınız. Bu butona tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır.

Hava durumu öğrenme

Açılan bu sayfada otomatik olarak ip adresinizden hangi şehirde olduğunuzu sistem görüyor ve karşınıza o şehrin hava durumu tahmini raporunu çıkartıyor. Sistem bulunduğunuz şehri yalnış gösteriyor ya da farklı bir İl ve ilçe hava durumu tahminine ulaşmak istiyorsanız sağ aşağıda gördüğünüz şehir ve ilçeleri seçerek hava durumunu görebilirsiniz.

Hava Durumunu Öğrenmek İçin Tıklayınız!


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL