Home / Kredi Sorgulama / Kredi Puanı Sorgulama

 

Kredi-Puanı-Sorgulama

Kredi Puanı Sorgulama

Kredi puanı, bugüne kadar kullanmış olduğunuz kredi kartları ve kredilerin geri ödemesi, miktarı ve borçlanma durumlarına göre değişen, ilgili bankalar üzerinde bıraktığınız izlenime göre sistem tarafından otomatik olarak oluşturulan puandır. Kredi puanı ne işe yarar? tekrar kredi kartı veya kredi kullanacağınız zaman kredinin verilip verilmeyeceğini ve verilebilecek miktarını belirler. Kredi puanınız düşükse şayet, kredi veya kredi kartı almanız zorlaşır, çekebileceğiniz miktar azalır.

Kredi Puanı Sorgulama nasıl yapılır?

Kredi puanı çeşitli şekillerde sorgulanabilir. KKB denilen Kredi Kayıt Bürosu sistemine üye olarak bireysel veya ticari üyelik oluşturup dilediğiniz zaman kredi puanınızı öğrenebilirsiniz.

KKB sisteminin dışında bankalar üzerinden de kredi puanını öğrenebilirsiniz. İster şubeler üzerinden, ister internet bankacılığını kullanarak yapabilirsiniz. Şubeye gittiğinizde banka çalışanlarına kredi puanı sorgulamak istediğinizi belirtmeniz yeterlidir. Talebiniz üzerine kredi risk raporunuzu oluşturup size ileteceklerdir.

İnternet Üzerinden Kredi Puanı Sorgulama

En kolay yöntem internet üzerinden yapılan sorgulamadır. Hazır internet başındayken kredi puanımı öğrenmek istiyorum derseniz internet bankacılığı üzerinden isterseniz KKB üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. Kredi puanı sorgulama ve detaylı bilgi için buraya tıklayın.

 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

 
 
 
shares