Kredi Skorum Kaç

Yazar: Emre Rothzerg Kredi Sorgulama

Kredi Skorum Kaç

SKOR HESAPLAMASI

Kredi skoru, kredi çekmek isteyen bir kişinin kredi başvurusu yapmadan önce ki dönemlerde kullandığı kredi geçmişine ve ilgili çeşitli diğer faktörlere bakılarak oluşturulan bir puanlama sistemidir. Bu sisteme göre bankalar kredi başvurunuzu incelemekte ve puanınıza bağlı olarak karar vermektedir. Kredi skoru kredi başvuruları sırasında dikkat edilecek en önemli unsurdur.  Kredi Skorum Kaç? Sorgulamasını kredi kullanmak isteyen herkes mutlaka yapmalıdır.

  Kredi Skorum Kaç diyor ve nasıl öğreneceğinizi bilmiyorsanız bir araştırma yapmanızda fayda var. Kredi başvurularınızda taksitlerinizi ödeyip ödeyemeyeceğiniz konusunda bir finansal önem taşıyan kredi skoru sizlerin ödemelerinizi geciktirmediğiniz aksatmadan ödeme yaptığınız konusunda teminat olmaktadır.

 Kredi Skorum Kaç? Diyorsanız kredi skorunuzun kaç olduğunu çok kolay bir şekilde öğrenmeniz mümkün olmaktadır. Kredi başvurusu yapmadan önce kredi skorunuzu öğrenmek kredi çekip çekemeyeceğinize dair bir fikir yürütmenize yardımcı olacaktır. Kredi skoru puanlama sistemi 1 ile 1900 arasında değerleri almaktadır. Puanınız 1 puana ne kadar uzaksa o derece kredi çekmeniz kolaylaşmaktadır. Diğer bir deyişle; kredi puanınız 1900 ne kadar yakın olursa o derece iyi olmaktadır. 1900 puana yakın olan kredi notu sahibi müşteriler az riskli müşteri gurubuna giriyor ve kredilerini çekmek için gerekli evrakları da tamamladıkları zaman artık geriye sadece başvurularının onaylanması kalıyor. Sizlerde bankada başvuru yaparken şaşkınlık yaşamamak için kredi skorunuzu kolayca öğrenebilirsiniz.


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL