Kriterlere Göre Açık İş Sorgulama ve İş Başvurusu

Yazar: Emre Rothzerg Genel

iskur kriterlere gore is sorgulama

İş arayan kişilerle işverenlerin buluşma noktası olan İşkur, bünyesine kayıt olan kişilere eğitim kurslarına katılma imkanı sunarken bunun yanı sıra internet üzerinden iş başvurusu ve sorgulama hizmeti vermektedir. İnternet üzerinden belirleyeceğiniz kriterler bazında açık işleri sorgulayabilirsiniz ve detaylarını görüntüleyebilirsiniz.

Kriterlere Göre Açık İş Sorgulama ve İş Başvurusu

Arama Kriterleri sizin belirlemiş olduğunuz yurtiçi veya yurtdışında dilediğiniz il ve ilçe sınırları içerisinde bulunan kendi sosyal durumunuza uygun bir şekilde (Normal, Terör Mağduru, Engelli, Eski Hükümlü) kısmi süreli veya tam zamanlı, belirli süreli ya da daimi olarak çalışma şekli belirtebilecğeiniz, işveren adı yazıp sorgulama yapabileceğiniz bir sistemdir.

Kriterlere göre açık iş sorgulama ve iş başvuru ekranı aşağıda görüldüğü gibidir. Bu ekrana ulaşabileceğiniz bağlantı ve devamında yapacaklarınız aşağıda anlatılmıştır.

kriterlere göre is sorgulama

Yukarıda belirtilen bilgileri girdikten sonra karşınıza çıkacak olan iş listesinde kriterlerinize göre  size en uygun iş ilanına ön yazı yazarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için bireysel üye olarak giriş yapmanız gerekmektedir. Bireysel üye değilseniz önce üye olma adımlarını takip ederek İŞKUR Portal Sistemi’ne kayıt olmalısınız.

Kriterlere göre iş sorgulaması yapmak için tıklayın.


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL