KYK Burs Başvurusu Sorgulama

Yazar: Emre Rothzerg Genel

KYK Burs Başvurusu Sorgulama

Kredi Yurtlar Kurumuna yapmış olduğunuz burs başvurusunun sonucunu buradan sorgulayabilirsiniz.

2015-2016 yılı eğitim öğretim yılı Kyk burs başvurusu yaptıysanız eğer sonucunu öğrenmek için sorgulama yaparak kazanıp kazanmadığınızı sorgulayarak öğrenebilirsiniz. Kyk Burs Sorgulama işlemi yapmak için başvuru tarihini kaçırmamış olmanız gerekmektedir. Üniversitede ilk seneniz ise kyk bursu çıkma oranı yüksek.

KYK Burs Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kyk Bursu Sorgulama işlemini T.C. kimlik numarası veya Kredi numarası ile yapabilirsiniz. Kyk Bursu iki şekilde sorgulanabilir. Bunlardan birincisi E-Devlet üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifreyle sisteme giriş yaptıktan sonra hizmetler listesinden “Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü” başlığı altında bulunan KYK Burs Başvurusu Sorgulama seçeneğidir.

Diğer yol ise kyk.gov.tr üzerinden sorgulanan öğrenciye ödenen öğrenim/burs kredisi sorgulamasıdır.

kyk-bursu-sorgulama

Karşınıza çıkan ekranda T.C. kimlik numarası veya kredi numarasını girdikten sonra güvenlik kodunu doğru bir şekilde girerek “Ara” veya “Sorgula” butonuna tıklayarak sonuca ulaşabilirsiniz.

[button link=”https://www.kyk.gov.tr/web/Yurtkur/ogrenimOdemeParametreGiris.do” color=”red” window=”yes”]Kyk.gov.tr Üzerinden Sorgulama Yapmak İçin Tıklayın![/button]

[button link=”https://www.turkiye.gov.tr/kyk-burs-kredi-onay-islemleri” color=”red” window=”yes”]E-Devlet Üzerinden Sorgulama Yapmak İçin Tıklayın![/button]

 


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL