Home / Kredi Sorgulama / KYK Öğrenim Kredisi Sorgulama

 

 KYK Öğrenim Kredisi Sorgulama

Üniversite öğrenimine yeni başlayan ya da hala okumakta olan öğrenciler için Kredi Yurtlar Kurumu her yıl açtığı başvurular neticesinde belirli sayıda öğrenciye maddi destek sağlayarak yardımda bulunuyor. KYK öğrenim kredisi sorgulama işlemini sitemiz üzerinden kolaylıkla yapabilir ve sonuçlarla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

KYK Öğrenim Kredisi Sorgulama Nasıl Yapılır?

KYK Öğrenim Kredisi Sorgulama işlemi için yönlendirdiğimiz sorgulama ekranında sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girerek sonuçları net bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. KYK Öğrenim Kredisi Sorgulama işlemi için sizden istenen bilgiler:

  • Kredi numarası / Kimlik numarası
  • Resimdeki işlem kodu

şeklindedir. Bilgileri girdikten sonra aşağıda bulunan “Ara” butonuna tıklayarak kolay bir şekilde sonuçlara ulaşmanız mümkün.

kyk-ogrenim-kredisi-sorgulama

KYK öğrenim kredisi sorgulama işlemlerinden biri de  kyk.gov.tr üzerinden yapılmaktadır. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak kyk.gov.tr üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulamak için tıklayın.

Kredi Numaranız veya T.C Kimlik numaranız ile giriş yapmakta zorlanıyorsanız veya sıkıntı yaşıyorsanız  444 19 61 numaralı telefon numarasını arayabilirsiniz.

E-Devlet sistemi üzerinden yapılan sorgulama işlemi için T.C. kimlik numarası ve şifre ile sisteme giriş yaparak Hizmetler listesinden “Kyk Öğrenim Kredisi Sorgulama” seçeneğine tıklayarak mevcut durumunuz hakkında bilgi edinebilirisniz. Sorgulamak için tıklayın.

 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

 
 
 
shares