Home / Diğer Sorgulama Araçları / Maliye Borç Sorgulama

 

Maliye Borç Sorgulama

Maliye borç sorgulama Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesinde borç bilgilendirme servisi sayfası üzerinden yapılmaktadır. Maliye borç sorgulama işlemi yaparken herhangi bir üyelik ya da ücret ödemek gerekmeden direk olarak borç bilgilendirme servisi sayesinde Maliye’ye olan borcunuzu öğrenebilirsiniz.

Vatandaşlar internet üzerinden bu gibi sorgulama işlemlerinde tereddütte kalabiliyorlar. Bu işlem tamamen resmi kayıtlara alınan Gelir İdaresi Bankanlığı tarafından yapılan sistem üzerinden gerçekleştirildiğinden gönlünüz ferah bir şekilde borç sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Maliye borç sorgulaması yaparak devlete ait olan vergi borcunuzu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bu sistem sayesinde aynı zamanda vergi borçlarınızı kredi kartınız ilede ödeyebilirsiniz.

Maliye Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Maliye borç sorgulama işleminizi yapabilmek için İnternet Vergi Dairesi sisteminde kayıtlı olan ‘Borç Bilgilendirme Servisi’ni kullanacaksınız. Bu servis sayesinde kolaylıkla borçlarınızıda ödeyebilecek devlet kapılarında sıra beklemekten kurtulacaksınız.

Maliye Borç Sorgulama İçin Tıklayınız!

Açılan borç bilgilendirme servisi sayfasında sizden birkaç kimlik bilgileri istenilmektedir. Bu bilgileri doğru bir şekilde istenen alanlara girdikten sonra tamam dediğinizde vergi borcunuzu görebilirsiniz.

 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

 
 
 
shares