Home / SGK / Sgk Borç Sorgulama

 

Sgk Borç Sorgulama

Sgk borç sorgulama sayesinde Sosyal Güvenlik Kurumuna borcunuz olup olmadığını öğrenebiliyorsunuz. Sizde Ssk, Bağkur ve Emekli Sandığı gibi sigorta türlerinden birine bağlı olarak çalışıyorsanız borcunuzun olup olmadığına online olarak çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. İnternetten borç sorgulama sayesinde artık sıra beklemeler gidip birçok işlemlerle uğraşmalar ortadan kalkıyor.

Sgk Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sgk borç sorgulama işlemi Sosyal Güvenlik Kurumunun web sitesi üzerindeki ‘Web Tahsilat’ sayfasından yapılabilmektedir. Sgk borcunuzu sorgulama aşamasında sizden, sorgu türünü ve sorgu tipini seçmenizi isteyecektir. Ayrıca sicil numaranızıda girerek sgk borcunuza ulaşabilirsiniz. Borç sorgulama aşamasında sorgu türü ve sorgu tipini yanlış girmemeniz gereklidir. Doğru girdiğinizden emin olduğunuzda ‘Borç Sorgula’ butonuna basarak borcunuza ulaşabilirsiniz.

Sgk Borç Sorgulamak İçin Tıklayınız!
 
 

3 Comments

 1. Musa Aslan says:

  şimdi kontrol ettim. hiç borcum yokmuş. çok sevindim. elinize sağlık. sitenizi takipteyim.

   
 2. sayın hocam benim yaklaşık 1 yıllık stajım burada gözükmüyor. Bu doğal mı? yoksa bir yerlere dilekçe yazmalı mıyım?

   
  • Osman bey sanırım sigorta priminizden bahsediyorsunuz? Stajlarda sigorta primi yatırılmaz. Sadece iş başında bir kaza geçirmeniz durumunda hastanelerden yararlanabileceğiniz sigorta staj döneminde yatırılmaktadır.

    

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

 
 
 
shares