Home / SGK / Ssk Prim Sorgulama

 

Ssk Prim Sorgulama

Ssk Prim Sorgulama İşlemi Hakkında Bilgiler

Ssk prim sorgulama, oldukça basit bir şekilde yapılmaktadır. Öyle ki bu işlem, diğer tüm e devlet işlemleri gibi internet üzerinden yapılmaktadır. Üstelik zamanınızı da çok çalmamaktadır, dolayısı ile bu işlemini kısa süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Ssk prim sorgulama işlemini yapabilmek için öncelikle bazı kimlik bilgilerini bilmek gerekir. Bunun için işlemini yapma aşamasında, kimliğiniz yanınızda olursa gerekli bilgileri oradan sisteme aktarabilirsiniz. E devlet üzerinden yapılmakta olan bu işlem, daha da geliştirilmiştir. Böylelikle artık bu işlem kişisel kimlik bilgilerinin bilinmesi ile de gerçekleşiyor. Ayrıca sisteme mobil imza ile giriş ya da elektronik imza ile giriş de yapılmaktadır. Kendinize uygun giriş şeklini seçerek, önce sisteme giriş yapmalısınız. Sisteme giriş yaptıktan sonra ilk işiniz e hizmetler kısmından SGK seçeneğini tıklamak olmalıdır. Burada da karşınıza çıkacak her yol için farklı bir uygulama vardır. Bu alandan SSK sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. SSK prim sorgulama işlemi adı altında SGK gün dökümü alabilir ve bu sayede hizmet kontrolü yapabilirsiniz. TC kimlik no yardımı ile SSK priminizi kolayca sorgulayabilirsiniz. Bu aşamada sırası ile karınıza çıkan ekrandaki TC kimlin no, nüfusa kayıtlı olduğu il, cilt no, doğum yılı, ve ekranda sizin için çıkmış olan güvenlik kodunu girmelisiniz. Daha sonra ise tüm bu bilgileri girmiş olduğunuz kısmın altında yazan sorgula butonuna tıklamalısınız.

SSK PRİM SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

İşleminizi e devlet sistemi üzerinden yapmak istiyorsanız, önce e devlet sitesine girmelisiniz. Buradan da kimlik bilgilerini doğrulamanız gerekir, tabi ki önce e devlet şifrenizin olması gerekir. Çünkü bu aşamada buraya e devlet şifrenizi de girmeniz gerekiyor. Karşınıza çıkan ekrana gerekli bilgileri doldurduktan sonra Ssk prim sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

 
 
 
shares