Home / Genel / Sürücü Belgesi Ceza Puanı Sorgulama

 

surucu-belgesi-ceza-puani

Sürücü Belgesi Ceza Puanı Sorgulama

İnternet üzerinden sürücü belgesi ceza puanı sorgulamak için aşağıda anlatılan adımları izleyebilir, sorgulama sonucuna ulaşabilirsiniz. Sürücü belgesi ceza puanı nedir? nasıl sorgulanır? gibi soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

Bu hizmet ile sorgulamak istediğiniz sürücü belgesi bilgilerini girerek, sürücü hakkında sistemde kayıtlı olan genel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sürücü Belgesi Ceza Puanı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ceza Puanı Sorgulamak için kullanılan sistemlerin başında E-Devlet sistemi gelir. Ceza Puanı Sorgularken bilmeniz gereken şeyler Belge Numarası, Aldığınız İl ve İlçedir. Bu bilgileri doğru bir şekilde yazdıktan sonra yönlendirdiğimiz adreste “Sorgula” butonuna basıp tüm sonuıçları listelemeniz mümkündür. Aşağıda sorgulama ekranına ait örnek resim verilmiştir. Burada sürücü belgesi ceza puanı sorgulama ekranında karşılaşacağınız bilgiler gösterilmektedir. E-Devlet sistemine giriş için T.C. Kimlik numarası ve Şifre yeterli olacaktır.
ceza-puani-sorgulama
Belge Numarası Nerede Yazar?
Görüldüğü gibi Ehliyet Ceza Puanı Sorgulama ekranı oldukça basit ve kullanılır haldedir. İhtiyacınız olan Belge Numarasına ehliyetinizin ön yüzünde bulabilirsiniz.
Sürücü Belgesi Ceza Puanı Sorgulamak için tıklayın.
 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

 
 
 
shares