Home / Genel / THY Bilet Sorgulama

 

THY Bilet Sorgulama

Türk Hava Yollarıyla uçuş yapmak gerçekten ayrıcalıktır. Yurt içi Yurt dışı uçuşlarınızda güvenle THY ile uçuş yapabilirsiniz. Türk Hava Yolları adını 1955 yılında almıştır. Kuruluş tarihi 1933 yılındadır. İlk kurulduğu zamanda ismi Devlet Hava Yolları Umum Müdürlüğü iken 1955 yılında Türk Hava Yolları olmuştur. THY’nin web sitesi üzerinden uçuş planlaması yapabilirsiniz ve biletinizi alabilirsiniz.

THY Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Türk Hava Yolları Uçak Bileti almak öyle düşünüldüğü gibi zor bir iş değildir.  2011 yılında yeni arayüzü ile hizmete açılmış turkishairlines.com web sitesi üzerinden uçuş planınızı ayarlayabilir ve biletinizi alabilirsiniz. Uçuş planı yapmak ve bilet almak için aşağıdaki adrese tıklayınız.

Türk Hava Yolları Uçak Bileti Alma

Açılan sayfada karşınıza aşağıdaki gibi uçuş planı açılacaktır. Burada THY bilet sorgulama işleminizi yapabileceksiniz.

THY Uçak Bileti Nasıl Alınır

Burada sizden nereden nereye yolculuk yapmak istediğini sormaktadır. Nereden nereye yolculuk yapmak istediğinizi ve gidiş tarihinizi var ise dönüş tarihinizi seçerek aşağıdaki yolcular kısmından kaç kişi olduğunu ve yetişkin, çocuk, bebek, öğrenci şeklinde sizi tanımlayan yerlere kaç tane bilet almak istiyorsanız seçerek devam tuşuna basınız. Açılacak sayfadaki işlemleri de kontrol ederek biletinizi alabilirsiniz.

 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

 
 
 
shares