Home / Diğer Sorgulama Araçları / Uluslararası Firma Sorgulama

 

Uluslararası Firma Sorgulama

Yurt dışı seyahat yapmadan önce firmalar hakkında e-devlet kapısı sayesinde uluslar arası firma sorgulaması yaparak firmaları araştırabilirsiniz. E-devlet üzerinden yapabileceğiniz bu sorgulama uluslar arası firma sorgulama başlığı altında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından sunulmuştur. Yapacağınız uluslar arası firma sorgulama sayesinde firmaların detaylarına ulaşabilirsiniz. Bu sayede seyahat öncesinde ya da sonrasında yaşanacak olumsuzluk ve mağduriyetlerin önüne geçebilirsiniz. Yapacağınız işlem resmi bir işlemdir ve gösterilecek bilgiler firmalarla ilgili olup doğruluğu %100’dür.

Yapılacak bu sorgulama da e devlet şifresine ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer bir e devlet şifresine sahipseniz ve uluslar arası firma sorgulama yapmak istiyorsanız aşağıdaki adrese tıklayınız.

 Uluslar Arası Firma Sorgulamak İçin Tıklayınız!

Sisteme giriş yaptıktan sonra Karayolu Taşıma Yönetmenliği kapsamında faaliyette bulunan firmaları belge türlerine göre sorgulayabilirsiniz. Sorgulama da kalkış ili, varış ülkesi ve varış ilini seçerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

 
 
 
shares