Yapı Kredi Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Yazar: Emre Rothzerg Kredi Sorgulama

Yapı Kredi Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Ev Almak İşte Bu Kadar Kolay

  Ev, bir aile için barınaktır. Aile olmuş fertlerinde ilk amacı ev almaktır. Günümüz koşullarında asgari ücret ve biraz daha fazla maaş alan kişiler için konut almak oldukça sorun olmaktadır. Bir evi, yuvası olmak birçok ailenin hayalidir. Artık peşin paranız olmadığı takdirde dahi ev sahibi olabilirsiniz. Yapı kredi bankası bu konuda siz değerli müşterilerine çok güzel fırsatlar sağlamaktadır. Bankaya uğrayarak konut kredisi almak için başvuru yapabilirsiniz.  Başvuru yaptıktan sonra  Yapı Kredi konut kredisi için gerekli olan evraklar vardır. Bunları hazırlamanız gerekmektedir. Şimdi bu konuda sizleri bilgilendirelim.

Bankaya geldiniz ve sıcak bir yuva istediğinizi ilettiniz. Banka bu isteğinizi gerçekleştirmek için sizlere konut kredisi sağlıyor. Konut kredisi almak için başvuru yaptıktan sonra hazırlamanız gereken evraklar vardır. Bunlar;

-Satın alınacak konutun tapu fotokopisi

-Kimlik belgesi (nüfus cüzdanı fotokopisi)

-Gelir belgesi

-Ücretliler için: Son aya ait maaş bordrosu ve fotokopisi

-Serbest Meslek Sahipleri için: Son vergi levhası ve fotokopisi

-Emekliler için: Maaş cüzdanlarının fotokopisi.

Bu belgelerin yanında sizde bulunuyorsa eğer tapu fotokopileri, kira kontratları ve diğer gelir belgeleri

Son 3 ay içerisinde alınmış ikametgah belgesi veya son 3 ay içerisinde adınıza düzenlenmiş elektrik, su, doğalgaz, telefon faturası aslı / fotokopisi.


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL