Home / Sigorta Borç Sorgulama / Yapı Kredi Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

 

 

Yapı kredi sigorta hasar dosya sorgulama

Türkiye’nin en büyük bankalarından birisi olan Yapı Kredi Bankası aynı zamanda sigortacılık sektöründe de faaliyet göstermektedir. Kurumsal kimliğinin verdiği güvenle bugün milyonlarca müşterisi olan Yapı Kredi sigorta, müşterilerini yormamak ve kendilerinin de kolayca öğrenebilmesi için internet üzerinden hasar dosya sorgulaması yaptırtmaktadır. Bu nedenle birçok insan bu tarz sigorta firmalarını tercih etmektedir. Bu hizmeti veren firmalardan birisi olan Yapı Kredi de, dosya, poliçe ve T.C kimlik numarası gibi bilgiler doğrultusunda müşterisine anlık olarak bilgi verebilmektedir.

Yapı kredi sigorta hasar dosya sorgulama nasıl yapılır?

Yapı Kredi Sigorta Hasar Dosya Sorgulama ekranı aşağıda gördüğünüz gibidir. Bu ekrana ulaştığınızda sizden istenen bilgiler;

TCKN-VKN-Poliçe No-Hasar Dosya No şeklindedir. Bu bilgileri girdikten sonra doğruluğundan eminseniz “Ara” butonuna tıklayarak sonuçları görüntüleyebilirsiniz.

yapi-kredi-sigorta-hasar-dosya-sorgulama

– Hasar dosyası araması yapmak için TCKN-VKN-Poliçe No-Hasar Dosya No bilgilerinden en az birisini ilgili alana yazıp “Ara” tuşuna basınız.
– Girilen arama bilgilerini silmek ve yeni bir arama yapmak için “Temizle” tuşuna basınız.
– Detaylarını görüntülemek istediğiniz dosyayı görebilmek için, arama sonucu ekrana gelen dosyalar arasından, görüntüleme yapmak istediğiniz dosyayı “Seç” kısmından işaretledikten sonra “Dosya Görüntüle” tuşuna basınız.

Eğer sizlerde Yapı Kredi sigorta müşterisi iseniz, buraya tıklayarak sorgulama ekranının bulunduğu siteye ulaşabilirsiniz. Bu site üzerinden sizlere makalemizde anlatmış olduğumu bilgileri girerek hasar dosya sorgulaması yapabilir ve dosyanız hakkında daha detaylı bilgileri alabilirsiniz.

 
 

6 Comments

 1. dosya masrafı geldimi

   
 2. Murat Tilev says:

  05-092014 tarihinde Melda Hanım vasıtasıyla 1451466 nolu hasar dosyası açtırdım. Şu ana kadar dosyayayla ilgili bir haber alamadığım gibi, internet üzerinden yaptığım sorgulamalarada bir cevap alamıyorum.Sebebini öğrenebilirmiyim. Bu arada, Bodrumdaki Yapı Kredi Sigorta aracısı olan BOSAŞ Şirketide bana hiç ,yardımcı olmadı Bilgilerinize sunar en kısa zamanda cevabınızı beklerim.

  Murat Tilev

   
 3. şaziye torun says:

  1469954 nolu dosya ile ilgili olarak;
  44FZ754 plakalı rahmetli babama ait araçla kaza yaptım.Oluşan hasar sigorta kapsamında olmasına rağmen babama ait bir hesap numarasının olmaması ve de mirasçılar arasında çözümlenemeyen husumet olması dolayısıyla, ortak ve ya yetkili kılınan kişi hesabı da açılamamaktadır.Aracın sigorta primlerini ödememe rağmen hasar giderlerimi tahsil edemedim.Çok ciddi sıkıntı yaşıyorum mağduriyetimin giderilmesi konusunda yardımlarınızı bekliyorum. Bu ücretin, aracın tamirini yapıp fatura eden ustanın veya benim hesabıma yatırılmasını mantık çerçevesi dahilinde olduğunu düşünüyorum.Yardımcı olmanızı şiddetle umuyorum. teşekkürler.

   
 4. 50 se 556 says:

  dosya no 1505433 plakalı arcın dosya ödeme planı hakkında bilgi almak istiyorum

   

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

 
 
 
shares