Zaman Aşımına Uğramış Hesap Sorgulama

Yazar: Emre Rothzerg Genel

Sizinde bankada paranız mı var

Türkiye Bankalar Birliği üyesi bankalarda 2014 yıl sonu itibariyle zaman aşımına uğramış hesaplarınız varsa, dökümünü sorgulama hakkına sahipsiniz.
Bankalarda 10 yıldır işlem yapılmayan hesaplarla ilgili süreç devam ederken, Bankacılık Kanunu gereği unutkan insanlar için çağrılar da yapılmaya başlandı.

5411 Sayılı Bankacılık Kanununun 62. maddesine göre, bankalar nezdlerindeki mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklardan hak sahibinin en son talebi, işlemi, herhangi bir yazılı talimatı tarihinden başlayarak on yıl içinde aranmayanlar zaman aşımına tabi oluyor.

Sizinde bankada paranız mı var?

Zaman aşımına uğrayan mevduat hesaplar için bankalar emanet ve alacaklara ilişkin duyuruları şubat ayından itibaren internet sitelerinden yayımlamaya başladılar.

Sizde zaman aşımına uğrayan hesabınız olup olmadığını kontrol etmek için aşağıdaki adımları izleyerek ulaşabilirsiniz. Sorgulama işlemini Türkiye Bankalar Birliğinin sitesi zamanasimi.org’den yapabiliyorsunuz. Siteye ulaştığınızda karşınıza şöyle bir sayfa açılacaktır.

Zaman Aşımına Uğramış Hesap Sorgulama

Açılan bu sayfada öncelikle adınız soyadınızı yazmanız gerekli. Daha sonra hangi bankayla ilgili sorgulama yapmak istiyorsanız o bankayı Banka Seçeneğinden seçiniz ve resimdeki kodu aşağıdaki alana girdikten sonra Ara butonuna tıklayınız böylelikle sonuca ulaşabileceksiniz. Hemen zaman aşımına uğramış hesap sorgusu yapmak için aşağıdaki adrese tıklayınız.

Zaman Aşımına Uğramış Hesap Sorgulama


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL